Nápad na natočení klipu se datuje už delší dobu, ale pevný termín na natáčení jsme si s PeeJay domluvili až na Pítrsových narozeninách.

„Už bychom se na to měli konečně vrhnout!“

povídám PeeJayovi poloopileckým hlasem. Ještě předtím, než odpadl, jsme se stačili domluvit na termínu natáčení.


V pátek jsem se musel ještě zastavit na malý servis staršího Nikonu v Holešovicích a pak už jsem jen čekal, až Pítrs skončí v práci. Nabral jsem ho na metru, stavili jsme se u mě doma, kde jsme pobrali veškerou techniku a vyrazili. Po cestě jsme se ještě museli stavovat v Mělníku pro Pítrse přítelkyni Týnu, nakoupit víkendové zásoby jídla a pití a mohli jsme pokračovat po cestě do Račič.

Když jsme dorazili, bylo okolo páté odpoledne a hudba se již rozléhala po celé zahradě. Chvilku jsme poseděli, domluvili se na dnešním plánu a dali si společně pivo. Plán byl následující, Dojít pár minut pěšky s technikou na pískovnu, udělat hlavní linkovej záběr se západem slunce a hlavně se neožrat… No ten poslední úkol několik jedinců úplně nezvládlo, naštěstí hlavní aktér PeeJay vydržel až do konce.

Ze zlaté hodinky jsme vytěžili, co šlo a přesunuli se na vilu, kde jsme natočili venku za tmy s osvětlením PeeJayovu nejoblíbenější činnost… Kdo ho zná, tak ví 😀 . Venku bylo asi 5 stupňů a mě tekl pot po zádech z neustále opakujících se jemných, přesných, nekonečných pohybů kamerou a nastavování světel. Přesunuli jsme se do tepla, zkontrolovali několik záběrů z natáčení, zabalili věci a šli jsme pít.

Na druhý den ráno jsem nařídil brzy vstávat. Poté co jsem vstal jsem zjistil, že někteří ještě ani nešli spát.

„Plány nevyšli, stejně hlavu neztrácím“

Účast přeživších dosti prořídla, přesto jsme se rozhodli vyrazit dle plánu v několika lidech do Štětí přívozem. První zastávka byla večerka… Ne tady se video netvořilo, tady jsme se jen potřebovali nasnídat. Když jsme doplnili energii, vyrazili jsme na věžáky, mezi kterými se uprostřed nachází bývalý „kruh“ s již bohužel neexistující fontánou. Tam jsme natočili základní linku podruhé.

Potom, co se k nám přidal další dredatej týpek, který měl klíče od nedaleké garáže, byl následující postup jasný. Pokreslený zdi, 78 prázdných lahváčů a stůl ulepený od energy drinků. Přesně to jsme potřebovali na další shoty. Bordel, humus, špínu… Doteď nechápu, proč si tam nikdo nechtěl sednout 😀 Po dlouhém přemlouvání lidí a štelování kamery jsme se nakonec dopracovali k tomu, k čemu jsme potřebovali. PeeJay dostal super nápad rozžvýkat cigaretu a vyplivnout ji na kameru. Kamera je v pohodě, ale PeeJay má nejspíš pachuť v puse ještě dnes.

Při přesunu na skatepark mě už docela začínali bolet ťapky.

Na skatepark jsme šli z jediného důvodu. Oslovit nějaké skejťáky, jestli by nám neudělali pár tríčků a za odměnu by mohli být ve videu slavného fámozního PeeJaye. Bohužel 11 leté děti, které jsme tam našli, nejen že nevěděli, kdo je to PeeJay, ale ještě k tomu měli namísto skejtu koloběžky. Po velmi dlouhém zvažování jsme se rozhodli do toho nejít a vrátit se lodní dopravou zpět na vilu.

Jídlo, pití, sprcha, čisté oblečení, ach bože… Den ale ještě nekončí…

Poslední stage byl opuštěný hotel v Horních Počaplech. Než jsme tam mohli vyrazit, museli jsme čekat, až zapadne slunce. Po několika komplikacích jsme na místo v pořádku dorazili. Natočili jsme pár záběrů z hotelu, které ale bohužel vůbec nezapadali do videoklipu. Už jsme začínali být mrzutí, že jsme tam jeli zbytečně. Naštěstí, okolí hotelu bylo prostorné a bez lidí, takže jsme měli prostor na záběry s autem v protisvitu a za jízdy, které zachránili celý večer 🙂

Tři dny natáčení jsme zkrátili na necelé dva, a až na to, jak se mi hlavní hrdina první noc sundal, že druhý den byl půlku dne v posteli, bych řekl, že mé první natáčení bylo úspěšné 😀

Rád bych poděkoval všem za účast a Pítrsovi za technickou podporu a fotky ze zákulisí.

Buď u toho jako první!

Kategorie: 

No responses yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.